Kiedy musisz zarejestrować się jako płatnik VAT?

Przyszły przedsiębiorca rozpoczynając własną działalność gospodarczą powinien zapoznać się z tematem podatku od towarów i usług (VAT) – czy trzeba się rejestrować, kiedy jest to dla nas korzystne? Zwolnienia W przypadku podatku VAT, czyli podatku od towarów i usług mamy dwa rodzaje zwolnień: Zwolnienie przedmiotowe. Zwolnienie ze względu na obroty (podmiotowe). Zwolnienie przedmiotowe Zwolnienie przedmiotowe … Czytaj dalejKiedy musisz zarejestrować się jako płatnik VAT?

Przykładowy biznesplan – gospodarstwo agroturystyczne

Przedmiotem niniejszego biznes planu jest przedsięwzięcie inwestycyjne polegające na zainicjowaniu i prowadzeniu gospodarstwa agroturystycznego przy działającym gospodarstwie rolnym. Biznes Plan – Gospodarstwo Agroturystyczne Atutem firmy będzie słońce, lasy, łagodne wzgórza, malownicze polanki, urozmaicone widoki, zabytki kultury wiejskiej. Planuje się przyjmowanie gości przez cały rok. Cel sporządzania biznes planu – wystąpienie do programu Unii Europejskiej o sfinansowanie części inwestycji … Czytaj dalejPrzykładowy biznesplan – gospodarstwo agroturystyczne

Wypowiedzenie umowy o pracę. Jak skutecznie pożegnać się z firmą?

Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika nie jest trudne. Aby skutecznie i bezproblemowo odejść z firmy trzeba jednak znać i stosować pewne reguły. O czym należy pamiętać, rozstając się z pracodawcą? Przede wszystkim musimy pamiętać, że nie każdą umowę da się rozwiązać za wypowiedzeniem. Jest to możliwe w przypadku, gdy pracownik został zatrudniony w oparciu … Czytaj dalejWypowiedzenie umowy o pracę. Jak skutecznie pożegnać się z firmą?

Czym jest intercyza? Czy spisywać intercyzę?

Intercyza. Podpisywanie intercyzy.

Wszystko co musisz wiedzieć przed zawarciem intercyzy Według polskiego prawa, małżonków po ślubie łączy wspólnota majątkowa. Sytuacja wygląda odwrotnie w większości krajów Unii Europejskiej, gdzie rozdzielność majątkowa jest ustrojem ustawowym. Aby ustanowić ją w Polsce, narzeczeni muszą zawrzeć umowę majątkową małżeńską, zwaną potocznie intercyzą. Wspólnota majątkowa, która powstaje między dwoma osobami w chwili zawarcia małżeństwa, … Czytaj dalejCzym jest intercyza? Czy spisywać intercyzę?