Written by 14:29 Poradniki, Manager, Kariera, Przedsiębiorca

Szkolenia językowe dla firm — otwórz nowe światy dla swojego biznesu

Odkąd możemy codziennie widzieć się z osobą mieszkającą na innym krańcu globu, w kilka godzin dolecieć na inny kontynent i wymieniać informacje za pośrednictwem elektronicznej poczty w przeciągu sekund, funkcjonowanie w biznesie łączy się ze znajomością języków.

Globalizacja sprawiła, że wiele firm działa w środowisku międzynarodowym i wymaga od pracowników doskonałych umiejętności komunikacyjnych, dlatego kursy językowe dla firm cieszą się coraz większą popularnością.

Nauka języka pomoże w zdobyciu nowych kontraktów

Dzisiaj w każdej chwili może zadzwonić do Ciebie manager olbrzymiej korporacji, producent z końca świata albo potencjalny klient, który jest zachwycony Twoim produktem, chociaż mieszka tysiące kilometrów od Twojego zakładu produkcyjnego. Nie nawiążesz z nim kontaktu, jeśli nie potrafisz jasno wyrażać się w języku obcym albo nie masz blisko pracownika, który ma odpowiednie kompetencje językowe.

Szkolenia językowe dla firm organizowane są właśnie z myślą o takich przypadkach: kiedy firma chce się rozwijać oraz sprzedawać swoje produkty lub usługi nie tylko w naszym kraju. Kursy językowe dla firm są skrojone pod potrzeby danego przedsiębiorstwa, dlatego mogą przygotować i Ciebie, i Twoich pracowników do kontaktów w języku angielskim, którym posługuje się spora liczba mieszkańców naszego globu i który, co najważniejsze, stał się „nową łaciną”.

Warto pamiętać, że język biznesowy wykorzystuje inne pojęcia i zwroty, niż te używane na co dzień czy w podróży turystycznej. Wymaga znajomości słów i wyrażeń, z których korzysta się w biurach, zakładach pracy, w trakcie negocjacji. Jego nie można nauczyć się w szkole na lekcjach, a trzeba przyswoić „business English”, by pracować w międzynarodowym środowisku.

Zwiększysz motywację i zaangażowanie pracowników

Angielski dla firm nie tylko zwiększa Twoje szanse na porozumienie z potencjalnym klientem albo partnerem w biznesie. Szkolenia językowe przez wielu pracowników traktowane są jako niezwykle wartościowy dodatek do wynagrodzenia za pracę.

Czerpiąc z kursu językowego wiedzę, zatrudniane przez Ciebie osoby pogłębiają swoją przewagę nad pracownikami innych firm, zwiększają kompetencje zawodowe, nie muszą samodzielnie opłacać kursu, więc czują silniejszą więź z firmą. Mają wrażenie, nie bez powodu, że pracodawca w nich inwestuje, co może oznaczać, że widzi ich potencjał, chce ich zatrzymać na dłużej, zauważają szansę na wieloletnią współpracę.

Dla pracowników kurs językowy to impuls do tego, by bardziej angażować się w swoje obowiązki i planować przyszłość w strukturach firmy. Dla firmy zaangażowani, zmotywowani pracownicy to niższa rotacja, mniejsze koszty poszukiwania kolejnych specjalistów i możliwość przekazania części obowiązków, które spoczywały na kierownictwie, pracownikom niższego stopnia.

Poszerzysz ofertę swojej firmy i wejdziesz na nowe rynki

Nauka języka obcego jest niezbędna, kiedy stawiasz na rozwój produktu, usług i chcesz wejść na międzynarodowe rynki. Owszem, można zlecić przygotowanie materiałów reklamowych w języku obcym, możesz też zatrudnić tłumacza, ale to zwiększa dystans pomiędzy negocjatorami, a także wymaga ciągłego nadzoru pracy osób odpowiedzialnych za komunikację w języku obcym.

Jeśli masz zaufanego pracownika, który aktywnie uczestniczy w kursie językowym albo już doskonale posługuje się językiem obcym i samodzielnie porozumiewa się po angielsku, łatwiej nawiążesz i utrzymasz kontakty, łatwiej wyłapiesz błędy w dokumentach, ofertach, mailach w języku angielskim.

Nie musisz mieć przy sobie dodatkowej osoby, która przysłuchuje się negocjacjom. Z umiejętnością pisania i mówienia w języku angielskim możesz też swobodnie wybrać się w podróż służbową, nawet na inny kontynent.

Istnieją także branże, w których po prostu nie można funkcjonować bez znajomości języka angielskiego. Przede wszystkim jest to branża IT, motoryzacyjna, turystyczna, medyczna. Co więcej, językowo wymagają one znajomości ogromnej liczby słów, których nie można nauczyć się podczas tradycyjnych lekcji w szkole.

Angielski specjalistyczny to kursy przygotowane z myślą o konkretnych branżach i stanowiskach, obejmujące wyrażenia używane w pracy w tej jednej, danej kategorii kontaktów zawodowych.

British School ICT — organizujemy kursy skrojone do Twoich potrzeb

Angielski używany w codziennym życiu, angielski biznesowy czy angielski specjalistyczny? Który kurs jest niezbędny Tobie albo Twoim pracownikom? Niezależnie od tego, w jakiej branży prowadzisz swoją firmę, przygotujemy kurs angielskiego dopasowany do Twoich wymagań.

Każdy cykl zajęć rozpoczyna się głębokim audytem, by optymalnie określić, na jakim poziomie znajomości angielskiego będą kursanci oraz dopasować tematykę lekcji do potrzeb grupy. Ty i Twoi pracownicy możecie uczestniczyć w kursach z lektorem, ale także czerpać wiedzę z materiałów online, webinarów i podręczników.

Wszystkie etapy edukacji są monitorowane, a wiedza kursantów na bieżąco sprawdzana, by wyraźnie było widać postępy w nauce języka angielskiego. Sprawdź naszą ofertę i daj szansę swoim pracownikom na osiąganie coraz lepszych rezultatów – dla dobra Twojej firmy!

(Visited 79 times, 1 visits today)
Last modified: 4 października 2022
Close