Written by 11:22 Poradniki

Certyfikat SSL – czy jest mi potrzebny na stronie internetowej?

Czy potrzebuję certyfikatu SSL na mojej stronie internetowej? Co to jest ten certyfikat i co daje użytkownikom stron www? Na te i inne pytania można natknąć się najczęściej wśród właścicieli stron. W sieci nie brakuje mitów i fałszywych informacji, które mają za zadanie napędzanie ich sprzedaży. Jaka jest prawda? Sprawdźmy!

Co to certyfikat SSL?

Certyfikat SSL to wirtualne zabezpieczenie danych, które pozwala na ich zaszyfrowanie na linii serwer – użytkownik. Dzięki temu nawet w momencie ich przechwycenia przez osoby trzecie, dane pozostają zaszyfrowane i nie są możliwe do odczytania. Jest to szczególnie istotne wszędzie tam – gdzie podajemy wrażliwe dane, takie jak np. numery kart płatniczych lub dane bankowe. Dodatkowo certyfikat SSL jest jednym z elementów wpływających na pozycję stron internetowych w wyszukiwarce Google (sprawdź koniecznie: strony internetowe Opole).

Ile kosztuje certyfikat SSL?

Certyfikat SSL można uzyskać bezpłatnie – to prawda. Często, szczególnie w przypadku niewielkich stron czy blogów nie ma sensu wykupować droższych specjalistycznych certyfikatów. Dla zwykłej strony internetowej Opole – będzie to w zupełności wystarczające. Nie są one polecany dla firm, a w szczególności dla sklepów internetowych. Dla takich instytucji zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup certyfikatu u jednego z zewnętrznych dostawców. Dzięki temu otrzymujemy nie tylko gwarancję zabezpieczenia, ale także ubezpieczenie na wypadek włamania na stronie.

W obecnych czasach szyfrowanie danych ze stron www certyfikatem SSL to najlepsze z dostępnych zabezpieczeń. Najistotniejszy w tej kwestii jest fakt, że do tej pory nie udało się go złamać. Dzięki temu możemy cieszyć się względnym bezpieczeństwem w Internecie. Oczywiście musimy pamiętać, że żaden, nawet najlepszy certyfikat, nie zastąpi zdrowego rozsądku. Pamiętajmy o tym za każdym razem kiedy podajemy swoje dane w sieci.

(Visited 205 times, 1 visits today)
Last modified: 29 listopada 2021
Close