Written by 20:52 Szkolenia z audytu i kontroli wewnętrznej

Jakie są dostępne szkolenia z normy ISO 9001?

Szkolenia z normy ISO 9001 występują w kilku odmianach – od kursów wspierających tworzenie i utrzymanie systemu zarządzania jakością w firmach, przez te skierowane do osób, które będą upoważnione do audytu SZJ dla jednostek certyfikujących. Czym się różnią i jakie z nich będą optymalne dla uzyskania konkretnych korzyści?

Kurs audytora wiodącego ISO 9001 

Szkolenia z normy ISO 9001 mogą dotyczyć całych korporacji, jak i indywidualnych jednostek. Te na audytora wiodącego ISO 9001  kilkudniowym kursem, który kończy się testem sprawdzającym wiedzę i kompetencję uczestnika. Szkolenie koncentruje się na zrozumieniu standardu i wykorzystaniu normy ISO 9001 do analizy i oceny procesów firmy pod kątem wymagań normy 

Szkolenie może być przedstawione tylko przez firmę, która sama uzyskała certyfikat w tym zakresie – tylko dzięki niej uczestnik uzyskuje upoważnienie do prowadzenia działań  audytorskich. Kurs ten jest często wybierany przez osoby wdrażające ISO 9001 w celu uzyskania dodatkowych informacji na temat normy i kryteriów, które będą stosowane przez jednostki certyfikujące. 

Kurs ISO 9001 dla audytorów wewnętrznych 

Szkolenie na audytora wewnętrznego ISO 9001 jest również kilkudniowym kursem, do którego ukończenia nie jest konieczne zdanie testu. Samo uczestnictwo zapewnia certyfikat, który stanowi wartość dla firm. Takie szkolenia z normy ISO 9001 są świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, które chcą poszerzyć swoją wiedzę w zakresie działania normy i jej skutecznego wykorzystania w wielorakich procesach.  

Więcej o tym, do kogo skierowany jest kurs ISO 9001 dla audytorów wewnętrznych i co można dzięki niemu uzyskać, można przeczytać na stronie https://szkolenia.bureauveritas.pl/szkolenie/i05-audytor-wewnetrzny-wg-iso-90012015-rej-w-irca/. 

Kursy dotyczący wdrażania ISO 9001 

Istnieją szkolenia z normy ISO 9001, które pomagają dowiedzieć się i rozumieć, czym jest norma i jak skutecznie ją wdrożyć. Wymienia się na nich wymagania i podstawy ISO 9001, a także dokładnie analizuje treść normy. Dzięki takim kursom można zorientować się, jak pomocne z perspektywy biznesowej może być przyjęcie standardu i jak wiele pracy trzeba wykonać, by proces certyfikacji przebiegł bezproblemowo. 

(Visited 357 times, 1 visits today)
Last modified: 7 kwietnia 2020
Close