Written by 23:34 Poradniki

Jakie korzyści można odnieść dzięki kampaniom RTB?

Reklama internetowa może łączyć w sobie wysoką skuteczność z niskimi kosztami. Doskonałym przykładem jest reklama display, która współpracuje z modelem sprzedaży reklam RTB. Co warto o niej wiedzieć?

Reklama display – co to takiego?

Reklama display to inaczej reklama graficzna stosowana w internecie, a mianowicie różnego rodzaju banery, tła czy wyskakujące okienka, które widoczne są na stronach internetowych.

Tego rodzaju reklama online jest obecnie bardzo popularna i chętnie wybierana przez reklamodawców. Pozwala na atrakcyjne zaprezentowanie oferty oraz umożliwia zachęcenie klienta do wejścia na promowaną stronę WWW.

Na czym polega model sprzedaży reklam RTB?

Reklama graficzna może współpracować z modelem sprzedaży reklam RTB, czyli Real Time Bidding. W tym właśnie modelu dochodzi do licytacji podczas sprzedaży każdej odsłony reklamy.

Model sprzedaży reklamy RTB wykorzystuje zautomatyzowany system licytacji, który aktualnie cieszy się wysokim zainteresowaniem wśród reklamodawców. Jakie są jego najważniejsze korzyści?

Jakie zalety niesie ze sobą RTB?

Real Time Bidding uznawany jest bardzo często za formę promocji, która będzie dominować w przyszłości w reklamie internetowej. Wynika to przede wszystkim z wymiernych korzyści, które zapewnia ten model sprzedaży reklamy, m.in.:

  • może działać na wielu serwisach internetowych,
  • umożliwia kupowanie reklam po najbardziej korzystnych cenach,
  • pozwala na dopasowanie reklamy do odbiorcy,
  • cechuje się optymalnym współczynnikiem ROI – zwrotem z inwestycji,
  • współpracuje z retargetingiem.

W rezultacie zastosowanie reklamy display oraz modelu reklamy RTB pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów kampanii reklamowych.

Jak można skorzystać z reklamy display z RTB?

Kompleksowe usługi w ramach reklamy display, która współpracuje z modelem sprzedaży reklam RTB, może zaoferować każdy dobry dom mediowy. Warszawa jest jednym z wielu miast, gdzie można je zlecić.

Reasumując, reklama graficzna w internecie może odnieść jeszcze większy sukces wtedy, gdy będzie wspierana przez sprzedaż powierzchni reklamowej w modelu RTB!

(Visited 265 times, 1 visits today)
Last modified: 28 lutego 2020
Close