13 Godzin, 2 Dni

grupa max. 20

ZAAWANSOWANE NEGOCJACJE Z ELEMENTAMI PERSWAZJI I WYWIERANIA WPŁYWU

więcej terminów () mniej terminów
 • warsztaty opracowane i prowadzone przez charyzmatycznego Trenera Tomasza Sidewicza – Eksperta w zakresie negocjacji, perswazji i wywierania wpływu.

  „Sztuka negocjacji to interdyscyplinarna dziedzina, wymagająca znajomości ludzkiej natury, ekonomii, prawa, psychiatrii, komunikacji i wielu, wielu innych przedmiotów, a nie samych technik i zasad negocjacji!”
  Tomasz Piotr Sidewicz

  Chcesz poczuć smak prawdziwych negocjacji?
  Posiadasz silną motywację wewnętrzną do poznania swoich obszarów rozwoju w zakresie komunikacji, perswazji, wywierania wpływu oraz zaawansowanych negocjacji?
  To szkolenie przygotowaliśmy dla Ciebie!

  Zaawansowane negocjacje to poligon negocjacji, któremu towarzyszą emocje, dynamizm, a najwyższą wartością są efekty w postaci rozwoju umiejętności planowania, prowadzenia oraz zamykania negocjacji zgodnie ze swoimi celami i oczekiwaniami.

  Szkolenie dedykowane jest dla tych z Państwa, którzy uważają, że świetnie negocjują i są gotowi podjąć wyzwanie, aby w poligonowym boju doświadczeń negocjacyjnych dowiedzieć się, które obszary ich umiejętności można jeszcze doszlifować, oraz dla menedżerów, którzy są otwarci na nowe doświadczenia, bez względu na ich skuteczność negocjacyjną.

  Udział w szkoleniu/treningu i rozwój własnych kompetencji zmusza do opuszczenia swojej strefy komfortu psychicznego. Szkolenie/trening o charakterze zadaniowym pozbawione jest charakteru stricte wykładowego/slajdowego/scenkowego.

  Ćwiczenia nie są prymitywną symulacją. Wszystko w trakcie ćwiczeń dzieje się naprawdę. Emocje wygenerowane po jednej stronie stołu przekładają się na emocje po drugiej stronie stołu.

  Szkolenie wymaga od uczestników kreatywności, zaangażowania i działania. Bierna postawa uczestnika uniemożliwia mu poznanie siebie oraz swoich obszarów dalszego rozwoju. Innymi słowy – samo przyglądanie się jak inni ćwiczą nie gwarantuje trwałego przyswojenia umiejętności miękkich. Pozwala jedynie opanować dane zagadnienie teoretycznie a nie praktycznie.
  W opinii samych uczestników największą wartością jest możliwość zobaczenia siebie samego w AKCJI, co jest nieocenionym źródłem informacji o nich samych.

  Negocjacje to sztuka umiejętnego załatwiania interesów, oparta o mądrze prowadzoną grę COŚ ZA COŚ. Ta pozornie prosta gra rządzi się swoimi prawami, które za każdym razem są inne ponieważ każdy nowy partner jest inny. Ważną rzeczą w trakcie negocjacji jest rozumienie, że jeżeli sięgnie się po manipulację (techniki negocjacyjne) trzeba liczyć się z dylematem więźnia (teoria gier matematycznych) i umieć zarządzać tzw. wypłatami. Oznacza to, że jeżeli ktoś tobą manipuluje, a ty rozpoznajesz tę manipulację to musisz szybko podjąć decyzję czy się mścić, czy wybaczyć i iść dalej. Brak umiejętności zarządzania dylematem więźnia upośledza skuteczność negocjacyjną.
  Przyjedź na szkolenie i złam Eksperta w pierwszych negocjacjach – a nie zapłacisz za szkolenie.

 • PROGRAM SZKOLENIA:

  1. Siła charakteru i charyzma w pracy negocjatora.
  2. Czym jest Twoja kondycja negocjacyjna i co ma wspólnego z Twoją EQ, fizjologią Twojego mózgu oraz Twoją samooceną?
  3. Co dzieje się w Twoim mózgu podczas negocjacji.
  4. Różne osobowości to różni negocjatorzy – dlaczego o tym zapominamy?
  5. Skąd wiesz, że będziesz dobrym negocjatorem?
  6. Obalamy mity negocjacji.
  7. Dlaczego „doskonałe cechy” „super oferty” nie zawsze są „korzyściami” dla kogoś, kto szuka swoich korzyści zupełnie gdzieś indziej.
  8. Mit WIN – WIN. Udział w prostym, w 100% naturalnym ćwiczeniu i analiza VIDEO pozwala zrozumieć iluzję WIN – WIN.
  9. Jakie zasady i techniki negocjacji stosować kiedy Twoja BATNA jest silna, a jakie kiedy Twoja BATNA jest słaba.
  10. Zasady komunikacji w negocjacjach. Praktyczna prezentacja technik oraz zasad prowadzenia negocjacji– analiza video case.
  11. Myśl co mówisz a nie mów co myślisz podczas negocjacji!
  12. Warunek sine qua non perswazji – co musi być spełnione aby sprawnie posługiwać się perswazją w negocjacjach.
  13. Czy każdy po tym szkoleniu zostanie Harry Potterem? Magiczne triki i techniki nie istnieją. To czy narzędzia zadziałają zależy od wielu czynników, które trzeba wziąć pod uwagę zanim się po nie sięgnie.
  14. Pierwszy krok – zdobądź zaufanie partnera.
  15. Czy bez zaufania można negocjować?
  16. Co, jeśli sam sobie nie ufasz?
  17. ZOPA – czyli czy mamy o czym rozmawiać – analiza video case.
  18. BATNA i jej wpływ na wynik końcowy negocjacji – analiza video case.
  19. Kiedy warto a kiedy nie warto manipulować (sięgać po techniki) w negocjacjach.
  20. Scenariusze negocjacyjne – siła oraz słabość pozycji negocjacyjnych - co trzeba wziąć pod uwagę negocjując współpracę? – analiza video case
  21. Kardynalne błędy popełniane w procesie negocjacji i sposoby ich naprawienia/zamaskowania.
  22. Jak podtrzymać zainteresowanie naszą ofertą? Jak proste sugestie generują silne emocje?
  23. Co zrobić gdy partner nas zbywa lub krytykuje naszą ofertę
  24. Skąd wiadomo, że partner jest na TAK albo na NIE. Jak wykorzystać tę wiedzę praktycznie?
  25. Trudni i wymagający partnerzy i ich zagrywki podczas negocjacji.
  26. Dylemat negocjatora – ile stylów negocjacji mamy do wyboru? - Różne szkoły negocjacji podają różne style negocjacji, np zasadniczy, miękki, twardy. Jak to wygląda w praktyce?
  27. Jak wykorzystać trudne sytuacje do przełamania oporu partnera.
  28. Impas i postawa psa ogrodnika w negocjacjach – jak postępować z trudnymi ludźmi?
  29. Jak obronić swoją pozycję i nie dać się zjeść czyli jak odejść od “NIE” i dojść do "TAK"
  30. Kto komu dokręci śrubę? W negocjacjach przegrywa ten, komu bardziej zależy.
  31. Słowa klucze w negocjacjach - jak mówić językiem korzyści.
  32. Techniki perswazyjne oraz erystyczne stosowane w negocjacjach.
  33. Chcesz manipulować podczas negocjacji? Nie rób tego prymitywnie!
  34. Czy mowa ciała jest faktycznym źródłem informacji o tobie/partnerze? - analiza video case.
  35. Odruchy ciała i mikro-ekspresje a efekt negocjacji - analiza video case.
  36. Kiedy już wiesz, że się nie dogadasz, co zrobić aby nie palić mostów?
  37. Błędy popełniane w negocjacjach i sposoby ich naprawienia/zamaskowania - analiza video case.
  38. Blef w negocjacjach, sposoby blefowania oraz wykrywania blefu.
  39. Wywieranie wpływu na innych – czy można unikać manipulacji podczas negocjacji.
  40. Perfidne ale skuteczne zagrywki wykorzystywane w trakcie negocjacji - analiza video case.
  41. Realna i 100% naturalna prezentacja przez trenera perfidnych zagrywek i sposobów obrony w trakcie negocjacji/ćwiczeń.
  42. Zamykanie negocjacji
  43. Zakończenie szkolenia - pytania i odpowiedzi - analiza strategii stosowanych przez uczestników w negocjacjach na bazie osiągniętych przez nich wyników oraz zakończenie szkolenia i wręczenie nagrody.

  Trener zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności programu ze względu na dynamikę prowadzonego szkolenia. Szkolenie nie jest szkoleniem liniowym. Na przebieg szkolenia mają wpływ zadania oraz uczestnicy szkolenia.

 • METODY PROWADZENIA WARSZTATÓW:

  Szkolenie składa się z 3 modułów –
  Teoretycznego, który pozwala ugruntować swoją wiedzę i zrozumieć interdyscyplinarność własnej natury (20% czasu szkolenia).
  Analitycznego, którego celem jest analiza wybranych case study przedstawiających w 100% naturalne sytuacje zarejestrowane na materiale VIDEO (40% czasu szkolenia).
  Praktycznego, związanego z prawdziwymi negocjacjami, które rozgrywane są pomiędzy uczestnikami szkolenia a ekspertem. Ćwiczenia są tak prowadzone przez Eksperta aby sprawdzić przede wszystkim charakter (postawa), pewność siebie, asertywność, podatność na wpływ ze strony innych i umiejętność wpływania na innych i perswadowania w procesie negocjacji. W trakcie ćwiczeń stworzone są naturalne warunki do działań negocjacyjnych, których wynik przekłada się na stan posiadania. Popełniony błąd może diametralnie zmienić przebieg ćwiczenia na korzyść kogoś innego. Emocje oraz postawy uczestników wpływają na innych w trakcie ćwiczenia. Zaletą ćwiczeń jest ich naturalność, ponieważ to uczestnicy tworzą ich zasady, negocjując je między sobą. Udział w ćwiczeniach gwarantuje uzyskanie odpowiedzi dotyczącej dalszych obszarów rozwoju w zakresie negocjacji, komunikacji, perswazji. Dobrze wykonane ćwiczenia przez uczestników nie powinny być tzw. grą o sumie zerowej – czyli NIE powinny się zakończyć - Ja wygrywam a Ty przegrywasz. Scenariusz ćwiczeń przewiduje WIN – WIN. Co ciekawe, uczestnicy rzadko korzystają z takiej możliwości.

 • SZKOLENIE ADRESOWANE JEST DO:
  osób mających wiedzę ponadpodstawową z zakresu negocjacji, które:
  negocjują umowy handlowe,
  prowadzą sprzedaż,
  zarządzają firmami, grupami pracowników,
  prowadzą zebrania i spotkania wewnętrzne,
  podejmują lub przekazują trudne decyzje,
  chcą rozszerzyć wachlarz swoich kompetencji i poznać tajniki profesjonalnych negocjatorów.

Tomasz Piotr Sidewicz

Trener biznesu, Ekspert w zakresie negocjacji, perswazji, wywieraniu wpływu.
Od kilkunastu lat związany z wywieraniem wpływu i negocjacjami na najwyższym poziomie.
Jest dobrym znawcą ludzkiej psychiki i technik umożliwiających w krótkiej chwili ocenić stan emocjonalny, gotowość zakupu, cechy charakteru mające kluczowy wpływ na efektywność biznesową.
15 lat pracy w handlu zagranicznym oraz prowadzenie negocjacji z obcokrajowcami nauczyły go wysokiej kultury biznesowej niezbędnej w środowisku międzykulturowym.
Wspiera polskie i zagraniczne firmy, właścicieli firm, topowych menedżerów w zarządzaniu oraz negocjowaniu wielomilionowych kontraktów (największa transakcja przekraczała 1.400.000.000 PLN).
Posiada dyplom Uniwersytetu w Michigan, z zakresu znajomości języka angielskiego jako drugiego języka.
Doświadczenie zawodowe oraz profesjonalizm potwierdzone są licznymi referencjami od klientów, udziałem w medialnych przedsięwzięciach oraz współpracą ze światem biznesu, ośrodkami naukowymi i mediami.
Autor licznych artykułów dla pism branżowych, takich jak Essence Magazine, Businessman Magazine, Puls Biznesu, Rzeczpospolita oraz KrymiGraf z zakresu technik sprzedaży, negocjacji, wywierania wpływu, analizy pisma oraz analizy lingwistycznej wykorzystywanych w biznesie. Wydawca oraz Redaktor naczelnym czasopisma internatowego „Wiedza to Władza”.
Wybrane pozycje:
– Pajacowanie – związkowiec musi wyjść – Rzeczpospolita, 24.02.2015
– Jak się negocjuje: Rząd kontra lobby zawodowe – Gazeta Prawna, 7 luty 2015
– Negocjacje – level hard. Takich technik używali Bartosz Arłukowicz i Porozumienie Zielonogórskie – Dziennik.pl, Styczeń 2015
– Badanie pisma i jego wykorzystanie w biznesie – Krymigraf nr 17, styczeń 2014
– Badanie pisma w biznesie – J.D. Rockefeller – Krymigraf nr 16, wrzesień, 2013
– Sukces na talerzu – Rzeczpospolita, 23 Styczeń 2012
– Jak skutecznie negocjować? – Magazyn Businessman.pl, Czerwiec 2009
– Automanipulator – Essence – Magazyn Ludzi Sukcesu, Maj 2009

Szkolenia o podobnej tematyce