16 Godzin, 2 Dni

Wprowadznie do Lean Manufacturing - Fundamenty Lean Manufacturing

Cena do ustalenia
więcej terminów () mniej terminów
 • Szkolenie przedstawia filozofię Lean Manufacturing, zasady jego działania oraz techniki wdrażania usprawnień na zasadach Pull System. W czasie szkolenia uczestnicy biorą udział w Symulacji Lean Manufacturing, która na podstawie zabawy z klockami typu LEGO pokazuje praktyczne zastosowanie i efekty działań zespołowych usprawniających system produkcji. Uczestnicy poznają również funkcjonowanie i zastosowaniem narzędzi Lean Manufacturing: 5S, Kaizen Blitz, Kanban, SMED, TPM, Just-In-Time, Six Sigma i innych. Szkolenie omawia także zasady pracy w zespole i praktyczne ich zastosowanie poprzez specjalnie skomponowane ćwiczenia grupowe. Omówione są również zasady wdrożenia Lean Manufacturing w firmie i stworzony strategiczny plan zmian.

 • W pierwszym dniu uczestnicy biorą udział w grze symulacyjnej ilustrującej przekształcanie systemu
  produkcji. W trakcie 3 rund uczestnicy przekształcają fabrykę produkującą samochody i stosującą tradycyjny
  system produkcji Push w zakład wytwarzający wyłącznie na zamówienie klienta na zasadach Pull. Symulacja umożliwia spojrzenie na proces wytwarzania

 • Certyfikat ukończenia kursu

 • Szkolenie przeznaczone jest dla wyższej kadry

  zarządzającej oraz osób wytypowanych do

  prowadzenia programu Lean Manufacturing w

  firmie.

 • 0 PLN + 23% VAT za szkolenie

 • ----

 • 0 PLN + 23% VAT za szkolenie

 • ----

Szkolenie przeprowadzone będzie przez instruktora z praktycznym doświadczeniem we wdrażaniu Lean Manufacturing w przedsiębiorstwach różnych branż. W ciągu swojej działalności Lean Vision doradzało klientom w przemysłach: motoryzacyjnym, budowlanym, mechanicznym, obróbki metalu, włókienniczym, odlewniczym, elektronicznym, kosmetycznym oraz spożywczym, a także w branżach związanych z dystrybucja i telekomunikacja. Konsultanci Lean Vision przeprowadzili kilkaset warsztatów usprawniających i przeszkolili ponad pięć tysięcy osób w narzędziach doskonalenia produkcji.

Szkolenia o podobnej tematyce