30 Dni

Techniki szybkiego czytania szkolenie on-line.

150,00 PLN + VAT
więcej terminów () mniej terminów
 • Umiejętność szybkiego czytania w dzisiejszym informacyjnym świecie się wydaje się być niezbędna w procesie uczenia się. Celem tego kursu jest pokazanie, że nauka szybkiego czytania może być nie tylko pomocna w przyswajaniu wiedzy, ale także w selekcji i przetwarzaniu informacji. Dzięki niej usprawnia się nasze zapamiętywanie tekstu, i co najważniejsze poszerza się zakres słownictwa. Przy okazji wykonujemy skuteczny trening naszego mózgu. Kurs ten jest niezwykle łatwym i niewymagającym wielkiego wysiłku szkoleniem, do którego potrzebna jest jedynie niewielka doza cierpliwości i chęć uczenia się.

 • Zagadnienia programowe:

  Na tym kursie zapoznacie się Państwo z podstawowymi technikami stosowanymi w procesie nauki szybkiego czytania, które mają na celu:

  · zwiększenie tempa czytania

  · podniesienie poziomu koncentracji

  · wzrost rozumienia tekstu

  · intensyfikację zapamiętywania

  Kurs wyposaży słuchaczy w wiedzę o funkcjach oczu i mózgu, oraz o tym jak zaoszczędzić swój czas przy skutecznej selekcji i porządkowaniu informacji.
  Podręcznik zawiera przykłady wybranych ćwiczeń, na które składa się część teoretyczna oraz praktyczna w formie zadań do wykonania.

 • Szkolenie kończy się uzyskaniem dwóch zaświadczeń:

  - Doskonalenia zawodowego nauczycieli
  - Nabycia umiejętności wykorzystania technologii informacyjnej w pracy nauczyciela

 • Nauczanie odbywa się za pośrednictwem sieci Internet. Szkolenie realizowane jest indywidualnie w modelu asynchronicznym. Oznacza to, że naukę można rozpocząć w dowolnym momencie i pracować w dogodnym dla siebie czasie. Istotą tej formy kształcenia jest sposób komunikacji z/między uczestnikami. Nad szkoleniem czuwa nauczyciel, który motywuje uczestnika szkolenia poprzez ocenianie jego prac, czy też odpowiada na pytania. Uczestnik szkolenia podobnie jak w tradycyjnych formach kształcenia może (chociaż nie musi) aktywnie wykorzystać kontakt z nauczycielem zadając mu pytania, prosząc o wyjaśnienia, itp.

 • Adresaci: nauczyciele, pedagodzy, bibliotekarze, studenci oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką szybkiego czytania.

 • 150 PLN + 23% VAT za szkolenie

 • ----

 • Cena kursu dla jednego uczestnika.

Pedagog, wykładowca oraz specjalista w edukacji plastycznej dzieci jak i dorosłych. Ukończyła Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego oraz Kolegium Nauczycielskie w Warszawie. Posiada 5 letnie doświadczenie zawodowe w różnych placówkach oświatowo- wychowawczych oraz instytucjach kulturalnych. Ma na koncie kursy oraz szkolenia dotyczące samokształcenia, e-learningu, wiedzy z zagadnień komputerowych. Od ok. 2 lat pracuje jako wykładowca na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie uczy studentów oraz kadrę pedagogiczną na studiach podyplomowych. Współpracuje również z Uniwersytetem Dzieci w Warszawie w ramach Projektu Latający Uniwersytet Dzieci, gdzie prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży, wzorowane na wykładach i warsztatach akademickich z zakresu nauk humanistycznych.

Szkolenia o podobnej tematyce