32 Godzin

grupa max. 12

Podstawowy Kurs Fotografii

więcej terminów () mniej terminów
 • Podczas zajęć uczestnicy poznają wszystkie możliwości oferowane przez cyfrowe systemy fotografii i obróbki obrazu.

 • Program kursu pomaga odpowiedzieć na wiele pytań, nurtujących miłośników fotografii:

  Czy można fotografować pod słońce i jak to zrobić żeby nie uszkodzić matrycy aparatu?
  Dlaczego zdjęcia wychodzą zbyt niebieskie albo zbyt czerwone?
  Jak uzyskać efekt rozmycia na zdjęciu?
  Czy powinniśmy fotografować z lampą błyskową na zewnątrz w słoneczny dzień?
  Jak ciekawie skomponować zdjęcie grupowe, portret, krajobraz, martwą naturę?

  Tematy spotkań:

  BLOK A - Obsługa aparatu

  Środki kształtowania obrazu fotograficznego – obiektyw, czas naświetlania, czułość, przesłona, kompensacja ekspozycji, balans bieli i ich kreatywne wykorzystanie.

  Twórcze podejście do fotografii – szukanie inspiracji i ciekawych pomysłów na zdjęcia a następnie opracowywanie sposobu ich realizacji.

  BLOK B - Estetyka fotografii

  Kompozycja – jak sprawić, żeby wszystko było na swoim miejscu i każdy odczytał to, co chcesz przekazać. Narzucanie odbioru fotografii poprzez zabiegi kompozycyjne.

  Światło – istota fotografii. W jaką pogodę mam fotografować aby zdjęcia były spokojne, wesołe lub smutne.

  BLOK C - Fotografia portretowa

  Portret – jak fotografować, żeby osoba na zdjęciu wyszła atrakcyjnie. Jak skonstruować portret klasyczny, psychologiczny i nieoczywisty.

  Portret – kontynuacja ćwiczeń, zajęcia z modelką.

  BLOK D - Podstawy Photoshopa

  Archiwizacja – jak opanować tysiące zdjęć, aby stworzyły przejrzyste archiwum? Techniki prezentacji – jak pokazać zdjęcia tak, by nie zginęły wśród tysięcy innych obrazów widzianych na co dzień.

  Obróbka cyfrowa – jak zretuszować zdjęcie aby robiło wrażenie profesjonalnego.

  Zajęcia odbywają się co tydzień w poniedziałki i środy od 18:00 do 21:00 (wariant I) lub co tydzień w soboty i niedziele od 10:00 do 16:00 (wariant II). Cały kurs obejmuje 32 godziny lekcyjne. Istnieje możliwość opłacenia i uczestniczenia jedynie w wybranych blokach programowych (każdy trwa 8 godzin lekcyjnych).

  W czasie trwania zajęć, każdy uczestnik kursu ma możliwość bezpłatnego wypożyczenia aparatu cyfrowego Olympus OM-D E-M10, z precyzyjnym wizjerem elektronicznym, ultraszybkim systemem AF i wysoką

 • Absolwenci pełnego kursu otrzymują Certyfikat Ukończenia Podstawowego Kursu Fotografii Akademii Fotografii oraz zaświadczenie o ukończeniu nauki wydawane na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. Poz. 186).

 • Kurs przeznaczony jest dla posiadaczy cyfrowych aparatów fotograficznych (bądź osób mających w planach taki zakup), chcących robić dobre i ciekawe zdjęcia o różnorodnej tematyce.

Kurs prowadzony jest przez doświadczonych oraz czynnych w zawodzie wykładowców