8 Godzin, 1 Dni

Mapowanie Strumienia Wartości

więcej terminów () mniej terminów
 • Nauczenie uczestników samodzielnego wykonywania mapy strumienia wartości stanu obecnego i poznanie ikon używanych do rysowania mapy. W trakcie szkolenia uczestnicy samodzielnie wykonują dwie mapy: pierwszą dla symulowanej w sali szkoleniowej fabryki i drugą – dla procesu w firmie będącej gospodarzem warsztatów. Uczestnicy poznają również podstawowe narzędzia Lean umożliwiające zaprojektowanie mapy stanu przyszłego. Po szkoleniu uczestnicy będą przygotowani do samodzielnego wykonywania mapy strumienia wartości w swoich firmach.

 • Tematyka

  1. Ikony wykorzystane do rysowania map strumienia wartości.
  2. Symulacja fabryki w sali seminaryjnej i wykonanie mapy stanu obecnego.
  3. Wykonanie mapy stanu obecnego – ćwiczenia na hali produkcyjnej.
  4. Narzędzia Lean usprawniających strumień wartości.
  5. Wykonanie mapy stanu przyszłego dla symulowanej fabryki i rzeczywistego procesu firmy.

  Korzyści dla firmy

  1. Zobrazowanie procesów przepływu materiału i informacji w jednym miejscu.
  2. Wskazanie miejsc, od których należy rozpoczynać usprawnienia.
  3. Obniżenie poziomu zapasów.
  4. Skrócenie produkcyjnego czasu przejścia wyrobu przez system.

  Korzyści dla uczestnika

  1. Umiejętność widzenia przepływów w fabryce.
  2. Umiejętność samodzielnego rysowania mapy strumienia wartości.
  3. Umiejętność całościowego spojrzenia na procesy produkcyjne i planistyczne.
  4. Umiejętność zaprojektowania stanu przyszłego i przygotowanie harmonogramu jego wdrażania.

 • Wyższa i średnia kadra kierownicza przedsiębiorstwa. Osoby związane z organizacją pracy w firmie, zarówno od strony techniczno-organizacyjnej (technolodzy, brygadziści, liderzy produkcji, kierownictwo produkcji), jak i planowania produkcji i logistyki (obsługa klienta, zamówienia materiałowe, gospodarka magazynowa, logistyka wewnętrzna).

Andrzej Bielewski

Andrzej zanim dołączył do zespołu LEI Polska pracował przez trzydzieści lat w przemyśle motoryzacyjnym. W firmie Remy Automotive zdobywał doświadczenie przemysłowe, pracując na różnych stanowiskach, począwszy od technologa, poprzez inżyniera ds. jakości, aż do członka Zarządu ds. Produkcji. Był także odpowiedzialny za kompleksowe wdrożenie Lean Management. Koncepcji Lean uczył się współpracując z czołowymi światowymi ekspertami (Rick Harris i Chris Harris- ex-pracownikami Toyoty, autorzy podręczników „Doskonalenie przepływu materiałów” i „Tworzenie ciągłego przepływu”). Jest najbardziej w Polsce doświadczonym ekspertem z zakresu Lean Manufacturing w obszarze reorganizacji przepływu produkcji i materiałów, posiada duże doświadczenie z zakresu mapowania strumienia wartości, wdrażania systemu ssącego, projektowania gniazd i linii o przepływie ciągłym oraz standaryzacji pracy. Z racji doświadczenia menadżerskiego zna również bardzo dobrze metody i narzędzia Lean do budowania systemu codziennego rozwiązywania problemów, ciągłego doskonalenia, czy standaryzacji pracy menadżerów. Prowadzi projekty wdrożeniowe w Polsce i za granicą w przedsiębiorstwach różnych branż od motoryzacji poprzez przemysł spożywczy, po huty i kuźnie. Pracował jako konsultant i trener dla kilkudziesięciu zakładów, m. in. dla MAN STAR Truck&Buses, Bosch Siemens Huasgerate, Carlsberg Polska, HJ Heinz Polska, Mahle Polska, Avio Polska, Parker Hannifin, Nowy Styl S.A., Rejs, Black Point S.A., Lamela, CMC Zawiercie, Marbet.

Szkolenia o podobnej tematyce