18 Godzin, 3 Dni

grupa max. 20

Letnia Szkoła Lean Management IX Lean Management Conference

więcej terminów () mniej terminów
 • Szanowni państwo,

  Według najnowszych badań coraz więcej firm działających w Polsce wykorzystuje narzędzia Lean w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Zainteresowanie tym tematem sprawiło, że biznes w Polsce cały czas poddany jest nowym trendom w zakresie optymalizacji procesów produkcyjnych, logistycznych i usługowych. Poszukiwanie najlepszych przykładów udanej transformacji oraz zainteresowanie wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi Lean doprowadziło do potrzeby stworzenia platformy wymiany wiedzy, doświadczeń oraz benchmarkingu.
  W odpowiedzi na oczekiwania polskich przedsiębiorstw mamy zaszczyt zaprosić wszystkich entuzjastów lean oraz kaizen na:
  Letnią Szkołę Lean Management
  IX LEAN MANAGEMENT CONFERENCE - WYZWANIA I TRENDY GLOBALNE W FIRMACH PRODUKCYJNYCH I USŁUGOWYCH

  dziewiąte z cyklu wydarzenie, mające na celu wspieranie polskich przedsiębiorstw w osiąganiu ponadprzeciętnych korzyści i zbudowaniu trwałej przewagi konkurencyjnej.

 • Dzień I – 06.07.2015 r. , Wrocław/Berlin
  9.Skontaktuj się z nami za pomocą formularza na tej stronie.00 Rejestracja uczestników, powitalna kawa i herbata
  10.00 Rozpoczęcie konferencji i przywitanie uczestników
  10.15 QUO VADIS LSS (LEAN SIX SIGMA)
  Nowoczesny biznes musi być przede wszystkim szybki. Przy dynamicznie zmieniającym się otoczeniu, technologii i potrzebach klientów najbardziej brakuje nam czasu. Kluczowe staje się szybkie podejmowanie decyzji i wprowadzanie zmian. Czy tradycyjne metodologie jak Lean czy Six Sigma są nadal wystarczające? Podyskutujmy o tym odpowiadając na poniższe pytania:
  Co nam daje, a czego brakuje w LSS?
  Lean klasycznie na przykładzie optymalizacji procesów administracyjnych w banku … skutecznie, ale czy wystarczająco szybko?
  Co zrobić jeśli nie mamy czasu na klasyczne rozwiązania?
  Jak to robimy w Eurobanku?
  Jakub Konewka, Wojciech Szremski, Eurobank S. A.
  11.Skontaktuj się z nami za pomocą formularza na tej stronie.00 Przerwa kawowa
  12.00 LEAN LOGISTICST W PRAKTYCE I
  Ergonomiczny Lean w transporcie wewnątrzzakładowym - studium przypadków
  Przepływ Lean, a problemy dnia codziennego
  Optymalizacja metod pracy - ergonomicznie nie musi oznaczać drogo i czasochłonnie
  Ergonomiczny i bezpieczny pociąg logistyczny
  Praca z zespołem nad utrzymaniem wdrożonych rozwiązań
  Maciej Dyląg, MAN Trucks Sp. z o.o.
  12.45 LEAN LOGISTICS W PRAKTYCE II - ANALIZA CASE STUDIES PROJEKTU INTERIM MANAGEMENT
  Lean management – jak wdrożyć, aby się udało?
  Background projektu
  Jakie problemy operacyjne zostały napotkane?
  Analiza procesu & VSM
  Jakie zmiany zostały wprowadzone?
  Team building
  Fixed locations, kanban, milk run
  Osiągnięte korzyści w liczbach
  Sebastian Piórkowski, HIAB Polska, Lucjan Kornicki, OpEx Group
  14.15 Sesja pytań i odpowiedzi
  14.30 Podsumowanie i zakończenie i dnia konferencji
  14.45 Lunch
  15.30 Wyjazd do Berlina
  Ok. 19.30 Zakwaterowanie w hotelu w Berliniea
  Dzień II – 07.07.2015 r.
  Berlin/Lipsk
  8.Skontaktuj się z nami za pomocą formularza na tej stronie.00 Śniadanie
  11.00 Wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami i czas na indywidualne konsultacje z ekspertami
  13.00 Lunch w hotelu
  14.30 Wyjazd do Fabryki Porsche
  17.30 Zwiedzanie Fabryki porsche i uroczysta kolacja w Muzeum Porsche
  21.30 Powrót do Berlina
  Dzień III – 08.07.2015 r.
  Berlin/Wrocław
  7.Skontaktuj się z nami za pomocą formularza na tej stronie.00 Śniadanie
  11.30 Wyjazd do fabryki BMW Motors
  12.00 Zwiedzanie fabryki BMW Motors
  15.00 Lunch w hotelu
  16.00 Wyjazd do Polski
  ok. 19.30 Przyjazd do Wrocławia
  Zwiedzanie Zakładu Porsche
  Fabryka w Lipsku wdrożyła najnowsze rozwiązania w zakresie produkcji samochodów, ponieważ jej celem jest sprostanie wymaganiom i oczekiwaniom klientów. Nowoczesny, modułowy system wytwarzania umożliwia elastyczną, zorientowaną na potrzeby, produkcję samochodów. Ponadto bliska współpraca ze sprawdzonymi usługodawcami sprawia, że proces produkcyjny może być w każdej chwili dynamicznie dostosowany do bieżących wymagań. Co więcej, produkcja modułowa poprawia jakość i obniża koszty. Porsche musi spełniać najwyższe możliwe wymagania jakościowe. Spełnienie obowiązku dostarczenia najlepszej możliwej jakości oznacza wytwarzanie samochodów bez żadnych wad na każdym etapie produkcji. Indywidualni pracownicy są odpowiedzialni za eliminowanie defektów tam, gdzie się pojawią lub gdzie zostaną odkryte. Przed dostarczeniem, każdy samochód jest dokładnie testowany. Później doświadczeni pracownicy testują każdy pojazd na fabrycznym torze testowym. System kontroli produkcji elektrycznej i jakości wspiera on-line produkcję samochodów zgodnie z harmonogramem i wymaganiami. Dla każdego cyklu zakres prac jest wizualizowany w odniesieniu do danego pojazdu, a zauważone szczegóły mogą zostać wprowadzone bezpośrednio poprzez ekran dotykowy. W Porsche w Lipsku system ten zastępuje dokumentację – jest to fabryka pozbawiona dokumentów papierowych. W każdej chwili możliwa jest statystyczna ocena zarejestrowanych danych pod kątem ukierunkowanej analizy błędów. Umożliwia to skuteczne opracowanie i wdrożenie rozwiązań.
  Zwiedzanie Zakładu BMW Berlin Motorcycle Plant
  BMW Berlin Motorcycle Plant to nowoczesna fabryka koncernu produkująca wszystkie modele motorów BMW. Zakład produkcyjny składa się z 5 sektorów: obróbka odlewów i produkcja detali z aluminium, ręczny montaż silników, lakiernia, sektor testowania i wysyłka. W fabryce powstaje dziennie 450 silników, a 5 sterowanych komputerowo robotów każdego dnia maluje 100 motorów. Znakomicie wykwalifikowana kadra zapewnia bardzo wysoką jakość produktów, co zapewnia BMW europejską czołówkę, jeżeli chodzi o branżę motoryzacyjną. Uczestnicy szkolenia będą mieli unikalna szansę zobaczyć tę sztandarową fabrykę koncernu

 • Certyfikat ukończenia szkolenia

 • By zapewnić Państwu możliwość szczegółowego poznania poruszanych zagadnień zaplanowaliśmy:
  Liczne case study, które umożliwią wizualizację rozwiązań i zdobycie praktycznej wiedzy
  Wystąpienia doświadczonych ekspertów i praktyków biznesu
  Możliwość przedstawienia własnego przypadku
  Zwiedzanie dwóch zakładów produkcyjnych Porsche w Lipsku i BMW Motors w Berlinie
  Dyskusje panelowe oraz wymianę doświadczeń i wiedzy z zakresu wdrażania lean management pomiędzy uczestnikami i zaproszonymi ekspertami

 • ADRESACI
  Kierownik
  Dyrektor
  Główny Menedżer

JAKUB KONEWKA - Dyrektor Departamentu Organizacji i Procesów, EUROBANK S. A. - Obecnie Dyrektor Departamentu Organizacji i Procesów w eurobank SA. Od blisko 10 lat związany z obszarem optymalizacji procesów biznesowych.
Prowadził projekty usprawniające w branży telekomunikacyjnej, finansowej i usługowej (SSC/BPO). W roku 2011 z powodzeniem zakończył certyfikację Six Sigma MBB w BMGI.

MACIEJ DYLĄG – Specjalista ds. planowania logistycznego, MAN Trucks Sp. z o.o. - Lider strategicznych projektów logistycznych w MAN Trucks Niepołomice.
Jako certyfikowany Green Belt – Six Sigma – w praktyce projektowej wykorzystuje metodykę DMAIC, kierując się zasadą „liczby, dane, fakty".
W MAN zdobył bogate doświadczenia analityczne współtworząc kompleksowe narzędzie dynamicznie zarządzające obciążeniem pracowników w oparciu o analizy MTM. Jako planer logistyczny aktywnie prowadzi workshopy z pracownikami w oparciu o narzędzia Lean. Propagator ergonomii jako nieodłącznego elementu planowania procesów produkcyjnych i logistycznych.

WOJCIECH SZREMSKI - Kierownik PMO, EUROBANK S. A. - Posiada kilkuletnie doświadczenie w obszarze jakości, optymalizacji procesów oraz wdrażaniu kultury ciągłego doskonalenia.
Przeprowadził kilkadziesiąt projektów optymalizacyjnych, głównie w branży finansowej. Obecnie zarządza biurem projektów w eurobanku.

LUCJAN KORNICKI - Partner Zarządzający, OpEx Group - Zdobywał wiedzę i doświadczenie współpracując z najlepszymi ekspertami w dziedzinie lean management, m.in. Jamesem P. Womack’iem, Danielem T. Jones’em czy Johnem Shook’iem.
Nawiązał współpracę z firmą Staufen, dla której realizował projekty doradcze w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Finlandii, Portugalii i Polsce. Kolejnym wyzwaniem było zbudowanie polskiego oddziału firmy Staufen we Wrocławiu, którego był prezesem w latach 2007 – 2013.
W tym czasie realizował projekty szkoleniowe i doradcze m.in. dla takich firm jak MAN Trucks & Busses, Alstom, Recaro, BZWBK, Zelmer i wielu innych. Od stycznia 2014 roku partner zarządzający OpEx Group, specjalizujący się w zagadnieniach Lean Management, w szczególności Shopfloor Management, projektowanie fabryk i linii zorientowanych na przepływ, optymalizacja logistyki wewnętrznej i magazynu, mapowanie i projektowanie strumieni wartości.

Szkolenia o podobnej tematyce