21 Godzin, 0 Dni

Administracja : Windows'2000 Advanced Server

więcej terminów () mniej terminów
 • - Przekazanie słuchaczom wiedzy na temat administracji systemem Windows 2000 Advanced Server. Kurs zapoznaje słuchacza z teoretycznymi oraz praktycznymi umiejętnościami potrzebnymi do zarządzania środowiskiem pojedynczej domeny Microsoft Windows 2000.

  - Właściwe zrozumienie przez słuchaczy możliwości programu Windows 2000 Advanced Server

  - Wykształcenie umiejętności praktycznego administrowania Windows 2000 Advanced Server

  - Rozwój umiejętności i możliwości zastosowania w pracy administratora Windows 2000 Advanced Server

 • Moduł I: Wprowadzenie do administracji sieciowej. Uzyskiwanie dostępu do zasobów sieciowych. Używanie narzędzi administracyjnych w MMC. Wprowadzenie do zakładania kont użytkowników. Tworzenie i konfigurowanie kont użytkowników domenowych.

  Moduł II: Ogólne wiadomości na temat grup użytkowników. Przedstawienie strategii wykorzystania i implementacji grup użytkowników. Uprawnienia NTFS i ich zastosowanie. Udostępnianie folderów. Nadawanie uprawnień NTFS na udostępnione foldery. Identyfikowanie i rozwiązywanie problemów związanych z prawami.

  Moduł III: Odnajdywanie i administracja kontami użytkowników. Tworzenie profili oraz folderów macierzystych.
  Wprowadzenie do Group Policy Object. Zarządzanie uprawnieniami drukarek. Zarządzanie dokumentami. Zarządzanie drukarkami przez przeglądarkę sieci WEB. Kompresja, Quota oraz szyfrowanie plików na wolumenie NTFS.

  Moduł IV: Monitorowanie zasobów sieciowych. Backup i odtwarzanie danych.

 • Metody:

  Podające, programowane, praktyczne

 • Szkolenie przeznaczone jest dla osób, do których obowiązków należy bądź będzie należeć praca administratora sieci. Kurs przeznaczony dla osób, które są odpowiedzialne za projektowanie struktur sieciowych, zarządzanie klastrami oraz diagnozowanie i analizę wydajności wykonywanych operacji w sieci.Szkolenia o podobnej tematyce