GLOBAL CHALLENGE – THE FRESH CONNECTION - międzynarodowe zawody w zarządzaniu łańcuchem dostaw

więcej terminów () mniej terminów
 • Wyobraź sobie, że…:

  pracujesz w firmie produkcyjnej, która nie jest w stanie zrealizować strategii firmy na poziomie taktycznym
  Twoja firma boryka się z myśleniem silosowym, nie potrafi utworzyć połączeń pomiędzy rolami w łańcuchu wartości
  chcesz optymalnie współpracować ze swoimi odbiorcami, w celu zwiększenia także ich efektywności
  … i stwórz zespół zarządzający firmą The Fresh Connection. Zespół zarządzający posiada cztery funkcje:

  Vice-Prezes ds. zakupów: odpowiedzialny za wybór właściwych dostawców i uzgadnianie umów SLA (Service Level of Agreement) z dostawcami, w tym możliwych wariantów współpracy.
  Vice-Prezes ds. operacji: musi zadecydować o pojemności w magazynach i pomieszczeniach produkcyjnych i zatwierdzać inwestycje w linii butelkowania i mikserów. Wprowadza szereg projektów doskonalących. Odpowiedzialny również za outsourcing.
  Vice-Prezes ds. łańcucha dostaw: zarządza zapasami (zapas bezpieczeństwa i ustawienia wielkości partii), interwały na produkcji i zamrożony okres produkcji.
  Vice-Prezes ds. sprzedaży: uzgadnia SLA (Service Level of Agreement), zarządza portfolio produktów i klientów, prognozuje popyt i może wprowadzać nowe koncepcje współpracy.
  Decyzje podejmowane przez uczestników powinny być efektem analizy rzeczywistości firmy TFC. Sukces będzie dopiero wtedy osiągnięty, gdy wszyscy uczestnicy zespołu połączą swoje priorytety w jeden cel. W miarę jak symulacja ewoluuje staje się jasne, że strategia łańcucha dostaw jest podstawą sukcesu - działania i decyzje w poszczególnych działach powinny być do niej dopasowane.

  O zwycięstwie decyduje wygenerowanie najlepszego zwrotu z inwestycji (ROI) poprzez zarządzanie kluczowymi wskaźnikami wydajności i celów swojego zespołu.

 • CZYM JEST GLOBAL CHALLENGE?
  Global Challenge to międzynarodowe zawody zarządzania łańcuchem dostaw, oparte o symulator The Fresh Connection (TFC). Innowacyjna symulacja "web-based business" angażuje uczestników w podejmowanie strategicznych decyzji w procesie zarządzania przedsiębiorstwem (nazwanym właśnie The Fresh Connection) produkującym soki owocowe.
  Decyzje do podjęcia przez uczestników symulacji są tożsame z rzeczywistymi dylematami, z którymi pracownicy spotykają się w codziennej pracy. Pracując w zespołach czteroosobowych, uczestnicy reprezentują cztery piony firmy: sprzedaż, zakupy, łańcuch dostaw i operacje.

  Najlepszy zespół z Polski zakwalifikuje się do Global Final w Mediolanie – i wygra przejażdżkę po torze wyścigowym Autodromo Nazionale di Monza, na którym odbywa się Grand Prix Włoch Formuły 1!

  Z CZYM ZMIERZĄ SIĘ ZESPOŁY?
  Wirtualna firma stoi w obliczu spadku wydajności.
  Kierownictwo fabryki musi jak najszybciej wydostać swoją firmę z kłopotów.
  Zrozumienie powiązań pomiędzy poszczególnymi funkcjami i współpraca są kluczowymi elementami sukcesu całego przedsiębiorstwa.
  W miarę jak symulacja ewoluuje, staje się jasne, że strategia łańcucha dostaw jest podstawą sukcesu - działania i decyzje w poszczególnych działach powinny być do niej dopasowane.
  O zwycięstwie decyduje wygenerowanie najlepszego zwrotu z inwestycji (ROI) poprzez zarządzanie kluczowymi wskaźnikami wydajności i celami swojego zespołu.

 • ETAP 1. 26 III – 13 IV 2018 - Remote sessions (sesje treningowe online)

  Runda I 26 – 30 marca 2018
  Runda II 02 – 06 kwietnia 2018
  Runda III 09 – 13 kwietnia 2018

  Zespoły biorące udział w sesjach treningowych (dawniej: kwalifikacje) grają jedną rundę tygodniowo (w podanych powyżej widełkach czasowych, od godziny 8.00 dnia rozpoczynającego rundę do 17.00 dnia kończącego rundę).


  ETAP 2. 23 IV – 01 VI 2018 - Global Challenge Rounds (remote) zawody na poziomie krajowym (3 rundy online)


  Runda I 23 – 04 maja 2018
  Runda II 07 – 18 maja 2018
  Runda III 21 maja – 01 czerwca 2018

  UWAGA: Zespoły biorące udział w Global Challenge grają jedną rundę przez dwa tygodnie (w podanych powyżej widełkach czasowych).

  04 czerwca 2018 ogłoszenie wyników krajowych Global Challenge

  Najlepszy zespół z Polski zakwalifikuje się do światowego finału (Global Final), który odbędzie się w Mediolanie. Koszty podróży i zakwaterowania zostaną pokryte przez MPM Productivity Management. Dodatkową nagrodą dla Mistrzów Polski będzie jednodniowa wycieczka dla całego zespołu na tor Formuły 1 w Monza z możliwością przejażdżki po torze wyścigowym oraz voucher na wybrane szkolenie otwarte. Miejsce drugie i trzecie także będzie nagrodzone – szczegóły w regulaminie!

  ETAP 3. 28 września 2018 – Finał: Global Final in Milan - zawody na poziomie międzynarodowym

  Wszystkie rundy grane jednego dnia 28 września 2018.

  Najlepsze zespoły z poszczególnych krajów lub regionów grają 3rundy podczas jednego dnia.
  Zwycięska drużyna otrzyma bezpłatny tygodniowy Executive Supply Chain Course na Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, USA, o wartości 4500 dolarów na jednego uczestnika.


  Kosztorys Global Challenge SCM – The Fresh Connection. Mediolan 2018.

  GLOBAL CHALLENGE SCM - TFC. Mediolan 2018. First Minute – obowiązuje do dnia 2018-02-09 Cena standardowa
  Międzynarodowe zawody łańcucha dostaw. Wartość udziału dla jednej osoby* 212,5 EUR netto 225 EUR netto
  Cena za 4osobowy zespół 850 EUR netto 900 EUR netto

  * Uwaga – z jednej firmy należy zgłosić zespół czteroosobowy. Każda firma może zgłosić maximum 2 zespoły.

  Ilość miejsc ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń!

 • DLA MANAGERA: http://scmteam.pl/manager/

  DLA SPECJALISTY: http://scmteam.pl/specjalista/

Szkolenia o podobnej tematyce