GLOBAL CHALLENGE – THE FRESH CONNECTION - międzynarodowe zawody w zarządzaniu łańcuchem dostaw

Trwa nabór 950,00 PLN + VAT
więcej terminów () mniej terminów
 • Wyobraź sobie, że…:

  pracujesz w firmie produkcyjnej, która nie jest w stanie zrealizować strategii firmy na poziomie taktycznym
  Twoja firma boryka się z myśleniem silosowym, nie potrafi utworzyć połączeń pomiędzy rolami w łańcuchu wartości
  chcesz optymalnie współpracować ze swoimi odbiorcami, w celu zwiększenia także ich efektywności
  … i stwórz zespół zarządzający firmą The Fresh Connection. Zespół zarządzający posiada cztery funkcje:

  Vice-Prezes ds. zakupów: odpowiedzialny za wybór właściwych dostawców i uzgadnianie umów SLA (Service Level of Agreement) z dostawcami, w tym możliwych wariantów współpracy.
  Vice-Prezes ds. operacji: musi zadecydować o pojemności w magazynach i pomieszczeniach produkcyjnych i zatwierdzać inwestycje w linii butelkowania i mikserów. Wprowadza szereg projektów doskonalących. Odpowiedzialny również za outsourcing.
  Vice-Prezes ds. łańcucha dostaw: zarządza zapasami (zapas bezpieczeństwa i ustawienia wielkości partii), interwały na produkcji i zamrożony okres produkcji.
  Vice-Prezes ds. sprzedaży: uzgadnia SLA (Service Level of Agreement), zarządza portfolio produktów i klientów, prognozuje popyt i może wprowadzać nowe koncepcje współpracy.
  Decyzje podejmowane przez uczestników powinny być efektem analizy rzeczywistości firmy TFC. Sukces będzie dopiero wtedy osiągnięty, gdy wszyscy uczestnicy zespołu połączą swoje priorytety w jeden cel. W miarę jak symulacja ewoluuje staje się jasne, że strategia łańcucha dostaw jest podstawą sukcesu - działania i decyzje w poszczególnych działach powinny być do niej dopasowane.

  O zwycięstwie decyduje wygenerowanie najlepszego zwrotu z inwestycji (ROI) poprzez zarządzanie kluczowymi wskaźnikami wydajności i celów swojego zespołu.

 • CZYM JEST GLOBAL CHALLENGE?
  Global Challenge to międzynarodowe zawody zarządzania łańcuchem dostaw, oparte o symulator The Fresh Connection (TFC). Innowacyjna symulacja "web-based business" angażuje uczestników w podejmowanie strategicznych decyzji w procesie zarządzania przedsiębiorstwem (nazwanym właśnie The Fresh Connection) produkującym soki owocowe.
  Decyzje do podjęcia przez uczestników symulacji są tożsame z rzeczywistymi dylematami, z którymi pracownicy spotykają się w codziennej pracy. Pracując w zespołach czteroosobowych, uczestnicy reprezentują cztery piony firmy: sprzedaż, zakupy, łańcuch dostaw i operacje.

  Najlepszy zespół z Polski zakwalifikuje się do Global Final w Mediolanie – i wygra przejażdżkę po torze wyścigowym Autodromo Nazionale di Monza, na którym odbywa się Grand Prix Włoch Formuły 1!

  Z CZYM ZMIERZĄ SIĘ ZESPOŁY?
  Wirtualna firma stoi w obliczu spadku wydajności.
  Kierownictwo fabryki musi jak najszybciej wydostać swoją firmę z kłopotów.
  Zrozumienie powiązań pomiędzy poszczególnymi funkcjami i współpraca są kluczowymi elementami sukcesu całego przedsiębiorstwa.
  W miarę jak symulacja ewoluuje, staje się jasne, że strategia łańcucha dostaw jest podstawą sukcesu - działania i decyzje w poszczególnych działach powinny być do niej dopasowane.
  O zwycięstwie decyduje wygenerowanie najlepszego zwrotu z inwestycji (ROI) poprzez zarządzanie kluczowymi wskaźnikami wydajności i celami swojego zespołu.

 • ETAP 1. 25 III 2019 - 12 IV 2019 - Remote sessions (sesje treningowe online)

  25 III 2019 - 29 III 2019
  01 IV 2019 – 05 IV 2019
  08 IV 2019 – 12 IV 2019

  Zespoły biorące udział w sesjach treningowych (dawniej: kwalifikacje) grają jedną rundę tygodniowo (w podanych powyżej widełkach czasowych, od godziny 8.00 dnia rozpoczynającego rundę do 17.00 dnia kończącego rundę).


  ETAP 2. 22 IV 2019 - 31 V 2019 - Global Challenge Rounds (remote) zawody na poziomie krajowym (3 rundy online)

  22 IV 2019 – 03 V 2019
  06 V 2019 – 17 V 2019
  20 V 2019 – 31 V 2019

  UWAGA: Zespoły biorące udział w Global Challenge grają jedną rundę przez dwa tygodnie (w podanych powyżej widełkach czasowych).

  03 czerwca 2019 ogłoszenie wyników krajowych Global Challenge

  Najlepszy zespół z Polski zakwalifikuje się do światowego finału (Global Final), który odbędzie się w Atenach. Koszty podróży i zakwaterowania zostaną pokryte przez MPM Productivity Management. Dodatkową nagrodą dla Mistrzów Polski będzie voucher dla każdego zawodnika o wartości 2900 zł netto na szkolenia MPM. Miejsce drugie i trzecie także będzie nagrodzone – miejsce II - dla każdego z zespołu voucher o wartości 2900 zł netto na szkolenia MPM natomiast miejsce III - dla każdego z zespołu rabat 50% na wybrane szkolenie MPM.

  ETAP 3. 27 września 2019 – Finał: Global Final in Athens- zawody na poziomie międzynarodowym

  Wszystkie rundy grane jednego dnia 27 września 2019.

  Najlepsze zespoły z poszczególnych krajów lub regionów grają 3rundy podczas jednego dnia.
  Zwycięska drużyna otrzyma bezpłatny tygodniowy Executive Supply Chain Course na Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, USA, o wartości 4500 dolarów na jednego uczestnika.


  Kosztorys Global Challenge SCM – The Fresh Connection. Ateny 2019.

  GLOBAL CHALLENGE SCM - TFC. Ateny 2019.
  Wartość udziału dla jednej osoby* 225 EUR netto
  Cena za 4osobowy zespół 900 EUR netto

  * Uwaga – z jednej firmy należy zgłosić zespół czteroosobowy. Każda firma może zgłosić maximum 2 zespoły.

  Ilość miejsc ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń!

 • DLA MANAGERA: https://scmteam.pl/wyzwanie-dla-managera/

  DLA SPECJALISTY: https://scmteam.pl/wyzwanie-dla-specjalisty/

 • 950,00 PLN + 23% VAT za osobę

 • symulator the fresh connection, zawody

Dagmara Kopacka

Szkolenia o podobnej tematyce